2022/23年學校行政人員名表

 

單位 Unit 教?師?姓?名? Nama Guru 職位 Jawatan
常務委員
Pentadbir Sekolah
張梅蓮 Cheong Moey Lian 校長
Pengetua
? 陳玉麗 Chan Yoke Lee 副校長
Naib Pengetua
? 李瑞安 Lee Sui Ang 副校長
Naib Pengetua
? 鍾志強 Chong Chee Keong 副校長
Naib Pengetua
? 周玉成 Chu Yoke Sing 副校長
Naib Pengetua
? 林立慧 Lim Lih Huey 行政主任
Ketua Pentadbiran
? 葉謀銓 Yeap Biow Kiam 行政主任
Ketua Pentadbiran
? 伍漢榮 Ng Hoon Wing 行政主任
Ketua Pentadbiran
? 楊儀君 Yong Yi Jiun 行政主任
Ketua Pentadbiran
?校長室
Pejabat Pengetua
周麗燕 Chew Lee Yen 校長秘書
Setiausaha
? 趙待驊 Chew Tai Wah 校長特助
Pembantu Khas
? 張志清 Chiong Chee Cheng 校長特助
Pembantu Khas
? 張其言 Tin Chee Yan 中文秘書
Setiausaha Bahasa Cina
? 陳弘根 Clement Tan Hong Kheng 中文秘書
Setiausaha Bahasa Cina
? 鍾志強 Chong Chee Keong 國文秘書
Setiusaha Bahasa Melayu
? 劉慧華 Low Huie Hua 助理
Pembantu
? 鄔汭娟 Woo Swee Kheng 辦事處副主任
Penolong Pejabat Pentadbiran
會計部
Bahagian Kewangan
池貞樺 Dieh Ting Hua 會計室主任
Ketua Jabatan Akaun
? 陳秋玉 Tan Chiew Geok
(Jessica)
會計室副主任
Penolong
? 陳庥英 Chan Siew Ying 會計室副主任
Penolong
? 葉秀葒 Yap Hsiu Hung 會計室副主任
Penolong
教務處
Bahagian Kurikulum & P.P.
張其言 Tin Chee Yan 教務處主任
Ketua Bahagian
Kurikulum
? 劉明華 Low Meng Hwa 副主任
Penolong
? 鄭秀春 Tay Siew Choon 副主任
Penolong
? 林麗瑞 ?Ling Lay Swee 副主任
Penolong
? 廖美珠 Liew May Choo 副主任
Penolong
? 蕭敬偉 Siew Kein Wei 副主任
Penolong
? 楊偉叻 Yeoh Woi Lee 副主任
Penolong
? 黃業森 Ooi Giap Sim 副主任
Penolong
? 姚筱洵 Teow Shiau Lin 助理
Pembantu
? 林儀琪 Lim Yee Kei 助理
Pembantu
? 趙待驊 Chew Tai Wah 招生組長
Ketua Unit Pengambilan Pelajar
? 張文耀 Cheong Boon Yau 跨領域學科室組長
Ketua Unit Pembelajaran Merenasi Kurikulum
?訓育處
Bahagian Disiplin
陳家偉 Tan Cheah Wei 訓育處主任
Ketua Bahagian
Disiplin
? 林凱歆 Lim Kai Szheng 訓育處主任
Ketua Bahagian
Disiplin
? 白萬發 Pak Ban Huat 副主任
Penolong
? 黃文誼 Wong Mun Yee 副主任
Penolong
? 殷清源 Yen Ching Yen 副主任
Penolong
? 葉詩慧 Yap Shi Hui 副主任
Penolong
? 陳貞妞 Tan Zhenniu 副主任
Penolong
?輔導處
Bahagian Kaunseling
周秀君 Chow Siew Cheun 輔導處主任
Ketua Bahagian
Kaunseling
? 秦愛幀 Chan Ai Chen 副主任
Penolong
? 葉沫利 Yap Mok Lee 副主任
Penolong
? 李雯儀 Lee Voon Yi 副主任
Penolong
? 賴建錠 Lai Kian Tiah 副主任
Penolong
聯課活動處
Bahagian Kokurikulum
白萬云 Pak Ban Hun 聯課活動處主任
Ketua Bahagian
Kokurikulum
? 陳筱芹 Tan Shaw Chin 副主任
Penolong
? 邱慧儀 Betty Khoo Hui Yee 副主任
Penolong
? 陳勇鏗 Chin Yeong Keng 副主任
Penolong
? 梁廣譽 Leong Kwong Yee 副主任
Penolong
? 黃熙男 Wong Shi Nan 助理
Pembantu
?事務處
Bahagian Urusan Am
談俊役 Tham Choon Yee 事務處主任
Ketua Bahagian
Urusan Am
? 謝寶琴 Cheah Poh Kum 副主任
Penolong
? 營吉祥 Yang Keat Siang 副主任
Penolong
? 鄭民龍 Teh Meng Leong 副主任
Penolong
? 戴昕如 Tay Pek Loo 助理
Pembantu
?販賣部
Bahagian Penyelia
Kedai Buku
林立慧 Lim Lih Huey 販賣部代主任
Pemangku Ketua Penyelia
Kedai Buku
? 譚永康 Tham Weng Hong 副主任
Penolong
? 蘇慧珊 Soo Hwai San 副主任
Penolong
?體育處
Bahagian Pendidikan
Jasmani
林淑貞 Lim Soak Cham 體育處主任
Ketua Bahagian
Pendidkan Jasmani
? 沈湋玶 Sim Hui Peng 副主任
Penolong
? 余蓉蓉 Gee Yong Yong 副主任
Penolong
? 陳志強 Chin Chee Chiang 副主任
Penolong
? 胡偉杰 Foo Wai Kit 助理
Pembantu
?教職研修處
Bahagian Perkembangan
Profesionalisme
陳芝嘉 Chin Chee Chia 教職研修處主任
Ketua Bahagian
Perkembangan Profesionalisme
? 王慧欣 Wong Wei Sim 助理
Pembantu
? 楊惠媛 Nyong Fui Yuan 助理
Pembantu
?資源中心
Pusat Sumber
徐凌慧 Chee Lin Fei 資源中心主任
Ketua Pusat Sumber
? 岑雁如 Sam Yan Loo 副主任
Penolong
? 邱沛雯 Khoo Pei Wen 副主任
Penolong
?資訊中心
Pusat Teknologi Maklumat
徐琺富 Chooi Fatt Fook 資訊中心主任
Ketua Pusat
Teknologi Maklumat
? 曾煥鄰 Chan Huan Ling 副主任
Penolong
? 黃元暐 Wong Yuan Wei 副主任
Penolong
? 彭富義 Pang Foo Yee 資訊執行員
Eksekutif I.T.
? 劉家孚 Low Kar Foo 資訊執行員
Eksekutif I.T.
媒體中心
Pusat Media
潘富偉 Pua Fu Wei 媒體中心主任
Ketua Pusat Media
? 劉燕萍 Lau Yin Peng 副主任
Penolong
? 黃明達 Ng Meng Tuck 副主任
Penolong
? 林秀莉 Theresa Lim Siew Lee 助理(美工設計)
Penolong
?科技研發處
Bahagian Penyelidikan Sains
dan Teknologi
楊儀君 Yong Yi Jiun 科技研發處主任(代)
Ketua?Bahagian Penyelidikan Sains
dan Teknologi
? 廖翼鵬 Liau Yek Pang 副主任
Penolong
? 馬偉倫 Bah Wei Lun 助理
Pembantu
? 許婷婷 Hee Tien Tien 助理
Pembantu
?福利處
Bahagian Kebajikan
張志清 Chiong Chee Cheng 福利處主任
Ketua Bahagian
Kebajikan
? 林啟輝 Lim Kwee Wee 副主任
Penolong
? 鄭玉晶 Tee Yock Kim 副主任
Penolong
? 周泳伶 Chow Yung Ling 副主任
Penolong
? 柯婉琪 Koa Woan-Chyi 助理
Pembantu
?學術競賽處
Bahagian Pertandingan
Akademik
曾湘綺 Chang Siang Yee 學術競賽處主任
Ketua Bahagian
Pertandingan Akademik
? 李綵厤 Lee Mun Li 副主任
Penolong
? 陳嘉欣 Tan Jia Sin 助理
Pembantu
? 李樹誠 Lee Su Seng 助理
Pembantu
?舍務處
Bahagian Asrama
羅光茂 Loh Kwang Moh 舍務處主任 Ketua Warden
? 江碧君 Kong Phek Kuan 副主任
Penolong
? 黃鳳瓊 Wong Foong Keng 副主任
Penolong
? 江燕萍 Kang Yan Peng 副主任
Penolong
? 蔡建祥 Chai Kin Song 生活導師
Pembimbing
? 鄭文華 Chung Boon Hwa 生活導師
Pembimbing
? 梁振華 Leong Chan Wah 生活導師
Pembimbing
? 林孝意 Leng Hao Ee 生活導師
Pembimbing
?科學館
Makmal Sains
蔡明洲 Chuah Meng Cheu 科學館主任
Ketua Makmal Sains
?升學及國際事務處
Bahagian Pelanjutan Pelajaran
& Hal Ehwal Antarabangsa
鄭慧儀 Teh Hui Yee 升學咨詢處主任
Ketua Bimbingan P.P & Hal Ehwal Anatarabangsa
? 涂振興 ?Thoo Chin Hing 副主任
Penolong
? 麥碧盈 ?Mak Peik Yein 副主任
Penolong
? 陳思群 Tang Szu Kung 副主任
Penolong
?義工處
Bahagian Khidmat Social
陳春梅 ?Tan Choon Moi 義工處主任
Ketua Bahagian Khidmat Sosial
? 湯金鳳 ?Tong Kim Foong 副主任
Penolong
? 余美賞 Yii Mee Siong 助理
Pembantu
?出版組 余啟航 Ee Khee Hong 主編
Editor
? 黃浩寧 Wong Hao Ning 副主編
Penolong Editor
? 陸偉棟 Lok Wai Tong 助編(國)
Penolong Editor(B.M.)
? ? Chistrasenah Bt Eluk 助編(國)
Penolong Editor(B.M.)
? 黎國輝 Lai Kok Wai 助編(英)
Penolong Editor(B.I.)
? Thanushini A/P Patimanathan 助編(英)
Penolong Editor(B.I.)
保安及交通處
Bahagain Keselamatan & Trafik
趙待驊 ?Chew Tai Wah 保安及交通處主任
Ketua?Bahagain Keselamatan & Trafik
? 羅光茂 ?Loh Kwang Moh 副主任
Penolong
? 林孝意 Leng Hao Ee 助理
Pembantu
校友聯絡處
Pejabat?Perhubungan Alumni
黃詩敏 Ng Shi Min 校友聯絡處主任(代)
Ketua Pejabat Perhubungan Alumni
? 劉怡陞 Low Yee Shen 助理
Pembantu
文史館
Arkid Sekolah
李秀萍 Lee Siew Peng 文史館主任
Ketua Arkid Sekolah